X
خرید میوه خشک - فواید سیب خشک s

خرید میوه خشک - فواید سیب خشک

موضوعات
Category

ارشیو وبلاک
Archived blog

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 114
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 113
» بازديد سال : 113
» بازديد کل : 113
» اعضا : 0
» مطالب : 5

فواید سیب خشک


تاریخ انتشار پست : 1399/12/18 بازدید : 10

پردازش در اخبار بد است اما واقعا ً میوه خشک شده بد نیست . قاعده کلی شست این است که غذای بیشتر , فیبر کم‌تر و مواد غذایی کمتری دارد , اما نه همیشه . این نکته اغلب در وبلاگ‌های مشهور فراموش می‌شود .

پردازش , خوب و نه چندان خوب , اثرات خوب و زیادی دارد . بله , به غذا این امکان را می‌دهد که طولانی‌تر و راحت‌تر , خوش‌مزه و قابل‌حمل باشد . با این حال , می‌تواند ویتامین‌های حساس به گرما مانند ویتامین c , فولات و ویتامین b1 را کاهش دهد . در عین حال , می‌تواند برخی مواد مغذی دیگر را متمرکز کرده و بقیه را در دسترس قرار دهد . در اینجا دو مثال جالب آورده شده‌است :

فیبر در میوه‌های خشک , فیبر بیشتری در یک محصول میوه خشک‌شده یا کنسانتره دارد تا میوه تازه . با حذف آب , محتوای فیبر بالا می‌رود . انگور تازه را با کشمش یا کشمش مقایسه کنید . شما سه برابر وزن فیبر را برای وزن خواهید دید .

لیکوپن در کنسرو و اشکال فرآوری گوجه‌فرنگی در سس گوجه‌فرنگی و یا پارگی جداره خارجی گوجه‌فرنگی که بخش اعظم لیکوپن آن را منتشر می‌کند , استفاده می‌شود که به این معنی است که لیکوپن و لیکوپن بیشتر در دسترس می‌باشند . لیکوپن یک رنگدانه قرمز محلول در چربی است که به طور طبیعی در گوجه‌فرنگی , هندوانه و گریپ‌فروت صورت می‌گیرد . آن مربوط به بتاکاروتن در هویج و کدوتنبل است . این مطالعه به منظور بررسی نقش احتمالی پیش‌گیری از سرطان پروستات در مردان انجام شد .

شش درجه جداسازی از سیب , خرید میوه خشک نگاهی به این شش محصول به‌دست‌آمده از سیب‌های تازه , کامل و چگونگی تغییر آن‌ها دارد .

سیب ( اپل ) تازه شروع به گاز زدن به یک سیب تازه می‌کند , بخصوص یک سیب شیرین و شیرین . صرف‌نظر از اینکه آیا این یک جاز است یا رویال یا بانوی صورتی , آن‌ها در ارزش غذایی مشابه هستند . آن‌ها تقریبا ً ۹۰ درصد قند طبیعی میوه با نشاسته , پروتئین یا چربی دارند . این مواد حاوی فیبر و پلی فنول های پلی فنول هستند .

فیبر نوری گرم بر گرم

سیب‌های خشک‌شده سیب بدون چربی حاوی چربی و مقدار زیادی ویتامین , مواد معدنی , آنتی‌اکسیدان‌ها و فیبر هستند . آن‌ها میوه‌ای با مقدار زیاد آب خود هستند . معدن ( تصویر شده) دو روز طول می‌کشد تا خشک شود . رطوبت از حدود ۱۰ تا ۸۰ درصد افت می‌کند . اما به یاد داشته باشید که این اپل در شکل متمرکز است بنابراین مصرف آن آسان است . یک سیب با دور کمر شکن و یا چند دور سیب خشک مساوی است اما بعد از آن احساس پشیمانی نمی‌کنید که این خطر برای هر کسی در رژیم غذایی است .

بیشتر سیب‌های خشک‌شده تجاری به شکل سدیم کلرید یا دی‌اکسید گوگرد اضافه‌شده . لیست مواد تشکیل‌دهنده " ماده حفاظتی " یا " نگهدارنده " را بررسی کنید .

پوره سیب ( پوره سیب ) یا غذای کودک ( اپل ) که تا به حال پوره خود را تولید کرده‌اید , می‌دانید که شما پوست را دور بریزید و مقدار کمی شکر و لیمو برای ویتامین c بریزید و از قهوه‌ای شدن سیب جلوگیری کنید . بنابراین با پوره تجاری است که می‌تواند به ازای یک درصد سیب و یا یک درصد سیب با کنسانتره آب‌میوه کوچک باشد . بیشتر آن‌ها ویتامین سی را به خاطر خواص آنتی‌اکسیدانی خود اضافه کرده‌اند اما به دلیل کمبود پوست , فیبر به شدت کاهش‌یافته است .

https://onlinefruits.wufoo.com/forms/oeoeuoe-oeuuoeoeuoeu-uuuu-oeoeu

دسته :
برچست ها :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد